Mužské Maitri dýchání

Procvičte svou tělově - emoční paměť! Zrelaxujte mysl i tělo, odvděčí se vám obojí.

Chci si zadýchat

Základní informace

“Maitri” (v sanskrtu: maitrí, v pálí: mettá, angl.: loving-kindness) odkazuje k nepodmíněnému přátelství a milující laskavosti k sobě samotným a k druhým.

Workshop Maitri dýchání je určen mužům, kteří chtějí zažít rozšířený stav vědomí jiným, zdravějším způsobem. Je vhodný pro každého, kdo chce podpořit celkový rozvoj a proces uzdravování na rovině tělesné, emoční i spirituální. Pomocí prohloubeného intenzivního dýchání, evokativní hudby a doteku, zpřístupňuje rozšířené stavy vědomí bezpečným způsobem, a pomáhá tak léčení, vnitřnímu posílení a rozvoji laskavosti k sobě samým i druhým. Maitri pracuje s tělově – emoční pamětí, energeticky nás pročišťuje a uvolňuje na hluboké úrovni, což může vést k léčení fyzických i psychických bloků. 

Jak Maitri dýchání probíhá?

Jedná se o celodenní proces, v němž je zásadním aspektem bezpečný prostor, ve kterém se můžete s důvěrou otevřít intenzivní vnitřní práci. Tento bezpečný prostor dále podporuje vhodná edukacevedená meditace a rituální rámec. Součástí je také vědomé užití práce s bylinami, hudbou, bubnováním a kvalifikované práce s tělem. V rámci jednoho celodenního skupinového dýchání probíhají 2 samostatná dýchání a každý má tak možnost zažít metodu v pozici “dýchajícího” a v pozici “toho, který je podporou” (sitter). Facilitátoři pracují v týmu. Na závěr workshopu se účastníci setkají v kruhu, a pokud chtějí, mohou sdílet svou zkušenost.

Co je přínosem?

Můžeme se potkat a léčit to, co je právě přítomné v našich tělech, emocích a myšlenkách, ale i to, co je skryté v paměti našeho těla a nevědomí (období porodu, rané dětství, další životní fáze). Objevují se i zkušenosti, které přesahují naše běžné vnímání (transpersonální oblast).  Závěrečné sdílení umožňuje rozpoznat aspekty sebe sama ve zkušenosti druhých a o trochu více tak porozumět vnitřnímu i vnějšímu světu.

Lektoři

Mgr. Jan Řezáč