BABÍ LÉTO V ZAHRADĚ AIZEN: workshop Táta tisíce tváří

Zážitkový workshop pro táty a děti o maskách, které nosíme. Kurz o vzájemném sebepoznání, které může vést ke zlepšení komunikace v rodině.

Chci se přihlásit na kurz

Základní informace

Zářijový sebezkušenostní workshop pro táty a jejich děti ve věku od šesti let proběhne v prostředí malebné japonské zahrady v Říčanech u Prahy.

Budeme se zaobírat tématem masek, které si v životě nasazujeme. Masky, které nám pomáhají udělat ten správný dojem, nebo za které se schováváme, když nechceme ukázat svou pravou tvář. Jakou tvář ukazujeme svým dětem a jakou ukazují ony nám. Jste otcem, kamarádem, parťákem či tvrďákem?

Workshop je příležitostí potkat se se svou maskou v bezpečném prostředí a prozkoumat ji. Děti nám ukážou, jak nás jako otce vidí a my jim naoplátku ukážeme,  jak vidíme je.

Naše tátovské masky prozkoumáme prostřednictvím technik sebeprezentace a sebereflexe. Výtvarné techniky nám umožní překonat kognitivní obrany a víc se soustředit na naše emoční prožívání. Výsledkem bude lepší sebepoznání nás i našich dětí, které může vést ke zlepšení komunikace v rodině.

A jako bonus můžete Vy i celá rodina zdarma využít také doprovodného programu (rozepsáno níže), bude-li fajn počasí, proběhne v podvečerních hodinách promítání (letní kino), celý harmonogram workshopů zde:

Po celý den jóga pro dospělé i rodiče, workshop origami, dále:

14:00 – 18:00
Workshop „Táta tisíce tváří“ /není možné vstupovat v průběhu/
Lektoruje: dětský psychoanalytik Martin Galbavý (Liga otevřených mužů)

14:00 – 16:00
„Vlněný“ workshop /je možné vstoupit kdykoliv/
Lektoruje: designérka Anička Štěpánková

14:00 – 18:00
Workshop „Vytvoř si živočicha“ /je možné vstoupit kdykoliv/
Lektoruje: ilustrátor a designér Kuba Mikuláštík

16:00 – 18:00
Výroba japonských panenek – malování a oblékání papírových loutek na způsob panenek kokeshi /je možné vstoupit kdykoliv/
Lektoruje: ilustrátorka Bára Valecká

16:00 – 17:00
Kdo žije ve vašem komiksu? /není možné vstupovat v průběhu/
Lektoruje: komiksová výtvarnice Štěpánka Jislová

16:30 – 18:30
Škola mladých architektek a architektů /je možné vstoupit kdykoliv/
Lektoruje: architekt Kamil Štajgl

Lektoři

Bc. et Bc. Martin Galbavý