LETNÍ ŠKOLA AGRESE

Letní speciál: o agresi, dětech a rodičích na sklonku srpna! Praktická příručka, jak zvládat dětskou agresi a vztek. Pojďte se učit i Vy!

Chci se přihlásit

Základní informace

„Aby se dítě naučilo se svou agresí zacházet, musí mít možnost ji zažívat, poznávat a kultivovat.“

Zážitkový seminář, který je zaměřen na proaktivní práci s agresí u dětí, zejména na rozbor reálných konkrétních situací, které běžně zažíváme, a trénink, jak se v nich zachovat.

Cílem semináře je porozumět agresi, jejím mechanismům a vlastnímu prožívání emocí, aby se rodiče naučili s agresí a agresivními projevy účinněji pracovat. Program dynamicky reaguje na potřeby a přání účastníků.

Seminář je určen rodičům – mužům i ženám, kteří se už s agresivitou svých dětí setkali, ale i rodičům nastávajícím. Dále také profesionálům pracujícím s kluky, tedy učitelům, vychovatelům, sociálním pracovníkům, psychologům ad.

Co účastníci workshopu získají?

  • pochopení agrese a mechanismů jejího vzniku
  • nový náhled na vlastní emoce a zacházení s nimi
  • seznámení s modely efektivní komunikace a preventivními metodami zaměřenými na zpracování agrese (vzdělávací aktivity, hry, experimenty…)
  • konkrétní tipy na řešení reálných situací – poradna
  • každý účastník obdrží certifikát o absolvování kurzu

Formát

  • 2 x 4h – celkem 8 intenzivně prožitých hodin rozdělených do dvou setkání, středa 29. srpna a středa 5. září
  • začátek v 17:00, konec ve 21:00 v pražské kanceláři LOMu

Odborné vedení

  • Mgr. Petr Matoušek – 47 let, 19 let praxe, expert na témata síly a násilí, psychoterapeut a sociolog. Více o něm se dočtete kliknutím na jeho fotografii níže.

Reference

Petr nás kurzem provedl s empatií, vycítil naše potřeby a celý seminář byl dynamický a pro mě osobně užitečný do poslední minuty. Líbil se mi také jeho profesní přístup, každý dostal prostor.

Laďka (36 let)

Kurz byl moc fajn, překvapilo mě, jak ostatní ve skupině řeší ty stejné trable jako řešíme doma s manželkou a našimi dvěma dětmi. Dodalo mi to pocit, že nejsme jediná rodina exotů :-).

Tomáš (41 let)

Lektoři

Mgr. Petr Matoušek